Używane kampery, samochody kempingowe na sprzedaż - Ogłoszenia Truck1
Polska - Polski | PLN
00
Logowanie/ Rejestracja
Katalog
Sprzedaj
Umieść ogłoszenie

Używane kampery

Kampery to inaczej samochody kempingowe - pojazdy, które umożliwiają odbywanie podróży na dużych dystansach a ich wyposażenie zapewnia miejsce do spania i wypoczynku podczas wakacji i różnego rodzaju wycieczek. Z tego względu te jednostki transportowe często nazywane są domami na kółkach.

Na podwoziu zainstalowana jest jednostka mieszkalna ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami dla zapewnienia jak największej wygody. Poziom komfortu zależy od klasy kampera. Jednostka mieszkalna zazwyczaj posiada kilka łóżek, kuchnię, WC. Dodatkowo może być wyposażony w wysuwaną markizę i bagażnik do transportu rowerów. Podobny poziom komfortu oferują również przyczepy kempingowe.

Rodzaje kamperów

Jeśli chodzi o budowę podstawę stanowi podwozie z minibusu lub furgonetki.

Wybierając odpowiedni kamper należy zwrócić uwagę na jego konstrukcję:

  • kampery zintegrowane - są najdroższymi i zarazem najbardziej komfortowymi ze wszystkich wymienionych typów. Przestrzeń sypialna jest bezpośrednio połączona z szoferką, dzięki czemu cała powierzchnia pojazdu jest w pełni wykorzystana. Najczęściej zbudowane są na podwoziu samochodów dostawczych co umożliwia dowolne projektowanie przestrzeni. Do tej rodziny zalicza się między innymi: Hymercar Exsis-i 474 i Dethleffs Espirit I 750.
  • kampery pół-zintegrowane - ten typ cechuje się mniejszą przestrzenią mieszkalną lecz zużywa mniej paliwa i umożliwia szybszą jazdę. Świetnie sprawdzają się podczas podróży w niewielkiej grupie kiedy ilość miejsca nie odgrywa kluczowej roli. Kampery tego typu to: Hobby Optima OnTour T65HFL, Carado T338 i Carado T447.
  • kampery z alkową - w tej konstrukcji ponad szoferką znajduje się dodatkowa przestrzeń sypialna co gwarantuje dużą pojemność przy stosunkowej cenie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku rodzin. Niestety zużywają one więcej paliwa niż samochody kempingowe pół-zintegrowane, a ze względu na dużą wysokość uniemożliwiają przejazd pod niektórymi mostami i wjazd na zadaszone parkingi. Modele w których zastosowano to rozwiązanie to: Chausson 788 Titanum, Etrusco A 6600 BB i Dethless A5881.

Producenci to m.in: Producenci to m.in: kampery BÜRSTNER, kampery CARADO, kampery FENDT, kampery HOBBY, kampery HYMER, kampery KNAUS, kampery KARMANN, kampery TABBERT, kampery WEINSBERG.

Kampery – zalety, wymiary

Największą zaletą samochodów kempingowych jest nieograniczona wolność poruszania się. Wszystko co może być potrzebne w czasie podróży znajduje się w samochodzie. Istotną zaletą jest również samowystarczalność pojazdu. Większość współczesnych kamperów ma zainstalowane na dachu panele słoneczne, dzięki czemu nie ma potrzeby martwić o zasilanie w czasie postoju. Długość przestrzeni dziennej w najmniejszych z nich wynosi ok 4,5m a w największych nawet 7m.

Kampery – oferta, kontakt

Truck1 umożliwia znalezienie najlepszych ofert sprzedaży nowych i używanych kamperów na terenie całej Europy. Klient może skontaktować się z dealerem za przy pomocy dostępnego na stronie oferty formularza kontaktowego, whatsappa, adresu email, a także zaproponować własną cenę. Tutaj znajdziesz również inne zarówno nowe jak i używane maszyny rolnicze i budowlane. Sprawdzaj regularnie stronę by nie przegapić najlepszych ofert!

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.