Wybór wózka teleskopowego
Kategorie pojazdów
Sprzedaj
Moje konto
Umieść ogłoszenie

Wybór wózka teleskopowego

Umieszczone:
Ładowarka teleskopowa

Najlepsi producenci wózków teleskopowych

Do najlepszych marek tego uniwersalnego sprzętu zaliczamy producentów Manitou, JCB, Merlo, Caterpillar. Wybrać, kupić wózek teleskopowy najlepszych producentów warto na naszej stronie internetowej.

Zalety sprawdzonego uniwersalnego sprzętu to różnorodność modeli, asortyment wyposażenia zawieszanego, komfort kabiny.

Potężny wózek teleskopowy na sprzedaż proponują francuscy konstruktorzy maszyn koncernu MANITOU Group. Pierwszym doświadczeniem założyciela firmy (1957 r.) był zwykły traktor rolniczy, wyposażony w podnoszony maszt i sterowanie hydrauliczne.

Obecnie firma produkuje wózki podnośnikowe na podwoziu z pełnym napędem z kołami pneumatycznymi, z elektrohydraulicznym układem sterowania. Dodatkowe obwody hydrauliczne, napęd hydrauliczny wyposażenia zawieszanego gwarantują efektywność pracy takich elementów roboczych jak łyżka szczękowa, haki, przecinak do bel kiszonki, chwytak do snopków.

Komfortowa kabina (z zabezpieczonym od kurzu, wyposażonym w resory zawieszeniem fotela, izolacją od hałasu) wzmocniona silną konstrukcją bezpieczeństwa. Te elementy zapewniają bezpieczeństwo kierowcy nawet podczas przewrócenia się maszyny. Wózki samochodowe MANITOU rozwijają prędkość do 30 km/godzinę, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, blokadę mechanizmu różnicowego. Elektronika śledzi za obciążeniem roboczym, reguluje moc silnika. Dla ulepszenia wytrzymałości maszyny wykorzystywane są wysięgniki sterowania hydraulicznego, elektroniczna kontrola zawieszenia.

W najlepszych modelach wózków teleskopowych koniecznie powinny być:

 • system rozpoznawania obciążenia;
 • niezależne mocowanie kabiny;
 • zapewniona widoczność ze wszystkich stron;
 • przemyślany system przeciwwag, podpór, dodatkowych mocowań.

Optymalny wybór wózka podnośnikowego

Przy wyborze wózka teleskopowego należy orientować się na:

 • ładowność,
 • wysokość podniesienia, zależną od podstawowego zastosowania wózka,
 • wagę,
 • rodzaj ładunków.

Duże znaczenie ma obecność wyposażenia wymiennego: wideł, podwieszanego haka, łyżek do równiarki, chwytaków do snopków (do 40 osprzętów).

Gabaryty wózka są ważne, gdy jest wykorzystywany w ograniczonej przestrzeni (na przykład do wyładunku zawartości kontenerów morskich). Maksymalny zasięg wysięgnika jest niezbędny w pracach na wysokości, w pracach montażowych. Zwrotność jest wykorzystywana w ograniczonych przestrzeniach (na podwórkach miejskich, przy naprawie linii elektrycznych.

W celach okolicznościowego wykorzystania do różnego rodzaju prac, racjonalne jest kupno używanego sprzętu. Wybierając używane wózki teleskopowe, należy poświęcić uwagę stanowi technicznemu, pozostałemu zasobowi żywotności silnika, stanowi wyposażenia zawieszanego.

Eksploatacja wózków teleskopowych

Do eksploatacyjnych zalet wózków teleskopowych można zaliczyć:

 • możliwość wykonywania prac w ograniczonych miejskich warunkach, na trudno dostępnych działkach pozamiejskich;
 • prostotę wymiany elementu roboczego;
 • dużą zwrotność;
 • możliwość przemieszczania ładunków po placu budowy i w przestrzeni ładunkowej.

Wózek teleskopowy nie może całkowicie zamienić koparki, podnośnika, wozidła. Podstawowe wyposażenie w silnik diesel ogranicza możliwość zastosowania wózków teleskopowych w zamkniętych pomieszczeniach, w magazynach. Szkodliwe spaliny, hałas diesla są kompensowane niską ceną paliwa do tych wózków podnośnikowych.

Niestabilność sprzętu przy granicznych obciążeniach wymaga dokładnego sprawdzania wagi, kąta nachylenia, bezpiecznego zasięgu wysięgnika. W najnowszych modelach w celu zapewnienia bezpieczeństwa skomplikowanych operacji, stosowany jest komputer, ostrzegający operatora, blokujący działania związane z przekroczeniem dopuszczalnego obciążenia. Przy większym zasięgu wysięgnika, powiększeniu promienia roboczego sprzęt traci nawet do połowy posiadanej ładowności.

Do subiektywnych wad tego uniwersalnego sprzętu zaliczamy konieczność przygotowania wykwalifikowanego personelu, reakcję silnika na paliwo niskiej jakości, trudność naprawy elektronicznych bloków sterowania, możliwy brak części zamiennych.

Komentarze

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old