Ciężarówki używane na sprzedaż - Truck1 Polska
Reklama

Ciężarówki, samochody ciężarowe


Ciężarówka (samochód ciężarowy) – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków. Określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy, przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 (łącznie z kierowcą)

Ciężarówka składa się z części ciągnącej i platformy ładunkoewj. Omawiamy ciężarówki z nierozłączną platformą ładunkową o całkowitej masie od 7,5 ton. Podstawową klasyfikacje ciężarówek można podzielić na zdolność załadunkową:

  • lekkie samochody ciężarowe o masie całkowitej od 7,5 do 15 ton: Renault Master, VW Crafter, Mercedes-Benz Sprinter
  • samochody ciężarowy o średnim tonażu o masie całkowitej od 15 do 40 ton: Volvo FL lub Volvo FE, przeznaczone do miejskich i regionalnych przewozów
  • samochody ciężarowe o dużym tonażu o masie całkowitej od 40 do 100 ton, przeznaczone do ciężkiej budowy: Volvo FMX, Renault C, Iveco Trakker
  • wywrotki, o masie całkowitej od 100 do 400 ton: BelAZ 7560, 7571, Cat 797 F

Platformy ładunkowe w zalezności od przeznaczenia mogą być otwarte, zamknięte, firanki, chłodziarki oraz wywrotki. Cieżarówki mogą mieć specjalne cysterny do przewozu płynów, w tym niebezpiecznych.

Napęd kół 4x2; 8x9 w zalezności od mocy silnika. Na przykład wywrotki budowlane lub wywrotki kamieniołom najczęście mają napęd 4x4, 6x4, 6x6, 8x6.

Podwozie lub konstrukcja ciężarówki wykonane z odpornego na uderzenia i znoszenia materiału, oraz pokrywa się antykorozyjną i nanoceramiczną powłoką.

Przy konstrukcji samochodu ciężarowego, szczególną uwagę zwraca się na przenoszenie siły na koła. Miejskie modele wyróżnia wysoki moment obrotowy, co pozwala zachować manewrowość w mieście. Skrzynia biegów wywrotek oraz ciężarówek budowlanych zaprojektowana z małymi przerwami między przekładnią do korzystania w różnych warunkach, na przykład, z ładunkiem pod górke lub na bezdrożu. Osie napędowe montuję się zwykłą i kołową przekładnią redukcyjną. Która zwiększa całkowitą mase o połowe.

Do użytku miejskiego lub dalekobieżnego, samochody ciężarowe wyposażone w system bezpieczeństwa biernego i czynnego: samoregulacja świateł, oporowrotnik. Ponadto nowoczesny samochód ciężarowy spełnia wszystkie wymagania w zakresie komfortu kierowcy i ergonomii kabiny: z dźwignią zmiany biegów do łóżka.

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old