Samochody ciężarowe - Truck1
Polska - Polski | PLN
00
Logowanie/ Rejestracja
Katalog
Sprzedaj
Umieść ogłoszenie
Ciężarówka z naczepą

Samochody ciężarowe to pojazdy, które pod względem konstrukcyjnym zaprojektowane są w celu bezpiecznego przewożenia ładunków. Występują też pojazdy ciężarowo-osobowe, gdzie możliwy jest transport poza ładunkiem również od 4 do 9 osób łącznie z kierowcami. Ciężarówki składają się m.in. z kabiny i platformy ładunkowej o masie przekraczającej łącznie 7,5t.

Rodzaje ciężarówek

Dostępne na rynku ciężarówki można podzielić, mając na uwadze na ich zdolność załadunkową:

  • samochody ciężarowe lekkie — masa całkowita od 7,5 do 15 ton (np. VW Crafter, DAF LF 45, Renault Master, Iveco Eurocargo ML 120);
  • samochody ciężarowe o średnim tonażu — masa całkowita od 15 do 40 ton (np. MAN TGS, Mercedes-Benz Actros 2536, VOLVO FL oraz VOLVO FE);
  • samochody ciężarowe o dużym tonażu — masa całkowita od 40 do 100 ton (np. VOLVO FMX, Renault Kerax, Toyota Dyna 300);
  • wywrotki — masa całkowita od 100 do 400 ton (np. Mercedes-Benz Axor, Sinotruk Howo 375).

W zależności od potrzeb dostępnych jest wiele platform ładunkowych, to m.in. plandeki, chłodnie, furgony, platformy otwarte i zamknięte, firanki i wywrotki. Ciężarówki mogą mieć również cysterny, które służą do transportu różnego rodzaju płynów, w tym niebezpiecznych (np. paliwa, chemikalia).

Popularni producenci to m.in: ciężarówki DAF, IVECO, MAN, MERCEDES, RENAULT, SCANIA, SINOTRUK czy VOLVO

Zalety, wymiary i oznaczenia ciężarówek

Najczęściej występują one w wersji napędu 4x2 oraz 6x2. Natomiast wywrotki budowlane lub wykorzystywane w kamieniołomach z reguły wykorzystują napęd w technologii 6x4, 6x6 oraz 8x6. Większość ciężarówek wyposażonych jest w silniki diesla spełniających normy spalin w kategoriach EURO 5 i EURO 6. Pojazdy tego typu mogą być wyposażone w szereg dodatkowych możliwości takich jak: winda, klimatyzator, żurawie cargo, kierownica z prawej strony, przyczepa.

Cała konstrukcja musi być bezpiecznym środkiem transportu towarów. Wszystkie pojazdy spełniają rygorystyczne normy związane z transportem drogowym i pracą w trudnym terenie. Przy konstrukcji samochodu ciężarowego, szczególną uwagę zwraca się na przenoszenie siły na koła. Miejskie modele wyróżnia wysoki moment obrotowy, co pozwala zachować manewrowość w mieście. Skrzynia biegów wywrotek oraz ciężarówek budowlanych zaprojektowana z małymi przerwami między przekładnią do korzystania w różnych warunkach, na przykład, z ładunkiem pod górkę lub na bezdrożu. Osie napędowe montuję się zwykłą i kołową przekładnią redukcyjną. Która zwiększa całkowitą masę o połowę. Do użytku miejskiego lub dalekobieżnego samochody ciężarowe wyposażone w system bezpieczeństwa biernego i czynnego: samoregulacja świateł, oporowrotnik. Ponadto nowoczesny samochód ciężarowy spełnia wszystkie wymagania w zakresie komfortu kierowcy i ergonomii kabiny: z dźwignią zmiany biegów do łóżka.

Samochody ciężarowe — oferta, kontakt

Truck1 to miejsce które łączy sprzedających (dealerów) oraz kupujących. Współpracujemy tylko z zaufanymi i wyselekcjonowanymi sprzedawcami. W Truck1 znajdziesz nowe i używane ciężarówki - cena dostosowana do Twoich potrzeb! Skorzystaj z zakładki "zaproponuj cenę", jeśli aktualna cena samochodu osobowego, który Cię interesuje jest poza Twoimi możliwościami. A jeśli masz jakieś pytania, kontakt z nimi jest możliwy poprzez formularz kontaktowy, whatsapp oraz kontakt telefoniczny.

Tutaj znajdziesz również inne zarówno nowe jak i używane maszyny rolnicze i budowlane. Codziennie pojawiają się na naszym portalu tysiące nowych ogłoszeń, więc warto być z nami na bieżąco!

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.