Wybór naczepy
Kategorie pojazdów
Sprzedaj
Moje konto
Umieść ogłoszenie

Wybór naczepy

Umieszczone:
Naczepa

Najlepsi producenci naczep

Kupno naczepy ogólnego przeznaczenia jest dość łatwe. Za najlepszego producenta w Europie uważana jest firma Schmitz, siedmiokrotnie nagradzana nagrodą Image-Award (ustanowioną przez niemieckie «Verkehrsrundschau») w kategorii «naczepy dla niewielkich przedsiębiorstw samochodowych».

Podczas wyboru wyspecjalizowanej maszyny, wielu pracowników transportu woli kupić używaną naczepę w dobrym stanie technicznym. Do najlepszych producentów wyspecjalizowanych naczep specjaliści zaliczają marki Krone (Niemcy, naczepy z plandekami, maszyny leśne, chłodnie), Samro (Francja), Kögel (Niemcy, pełne spektrum naczep). W tych modelach realizowane są wszystkie technologie, dostępne w inżynierii maszynowej.

A zatem, amerykańskie naczepy izotermiczne FRUEHAUF, przeznaczone do transportowania łatwo psujących się produktów, aby zabezpieczyć ładunek, są wyposażane w:

  • monitoring otwarcia drzwi naczepy;
  • kontrolę temperatury;
  • GPS-kontrolę lokalizacji naczepy;
  • zdalne wskaźniki stanu urządzeń chłodniczych.

Świetną naczepę ciężką na sprzedaż wystawia marka Goldhofer. W modelu «THP» pięcioosiowa konstrukcja dziewięciometrowej długości pozwala na transport sprzętu budowlanego i drogowego o ciężarze do 60 ton.

Podstawowe parametry naczep

Podstawową zaletą ciągników samochodowych jest konfiguracja potężnego ciągnika i platform różnego rodzaju. Ta zasada zwiększa uniwersalność wyspecjalizowanych pojazdów. W niektórych przewozach naczepy praktycznie nie są używane, wykorzystuje się wąskospecjalizowane wywrotki, dźwigi samochodowe.

Klasyfikacje wyodrębniają podstawowe typy naczep:

Inne klasyfikacje wyodrębniają naczepy według konstrukcji ramy (dwuosiowe, trzyosiowe), ładowności.

Rentowność ciągnika samochodowego zwiększa się poprzez oszczędność czasu, kiedy ciągnik, po odczepieniu ładunku, może przystąpić do pracy z załadowaną naczepą.

Optymalny wybór używanej naczepy

Prawidłowy wybór naczepy pozwala na wykorzystanie zalet ciągników samochodowych:

  • pełne wykorzystanie mocy ciągnika;
  • uniwersalność ciągnika samochodowego;
  • łatwość wymiany naczepy;
  • możliwość użytkowania różnego typu platform.

Na wybór naczep wpływa specjalizacja. Orientacja firmy przewozowej na konkretny typ towarów określa najbardziej pożadany typ ciągnika samochodowego. Przy wyborze chłodni uwzględnia się nie tylko ochładzanie ale też ogrzewanie ładunku, dlatego w komorze towarowej podtrzymywany jest szeroki zakres temperatur (+25 °C, - 25 °C), jest ona wyposażona w system izolacji cieplnej.

W uniwersalnej naczepie można przewozić worki, skrzynie, europalety, towary w opakowaniach kartonowych. Platforma z niskimi brzegami jest wyposażana w solidną ścianę przednią, wytrzymałą plandekę na metalowym szkielecie. Przy przewozie ładunków część plandeki jest opuszczana (z tyłu lub z boku) w zależności od sposobu załadunku.

Podczas przeglądu używanej naczepy trzeba zwrócić uwagę na stan ramy (obecność rdzy), zużycie tarcz hamulcowych (pęknięcia, ich grubość pozostałą), amortyzatorów (wycieki płynu roboczego). Przegląd resorów pneumatycznych, data ostatniego przeglądu technicznego świadczą o prawidłowości eksploatacji.

Na uwagę zasługuje diagnostyka mechanizmow ruchomych, zasłony bocznej, plandeki bocznej, montażu dachu, podnośnika daszku. Szczególnie ważne są górne aluminiowe prowadnice (pęknięcia, zużycie, ślady spawania). Przy przeglądzie tylnich drzwi trzeba sprawdzić pętle, działanie zamków zamykających, stan gumowych uszczelek, podnośniki wsporników zamków, deformacje bocznych podpór.

Eksploatacja naczep

W eksploatacji, naczepy niewiele różnią się od podwozia zwykłych ciężarówek. Naturalnie, szczególnej uwagi wymaga zawiesznie, układ jezdny, stan resorów naczepy. Jeśli wybierzemy odpowiednią moc silnika, ciągnikami samochodowymi łatwo jest kierować, łatwo jest też hamować.

Jedyną cechą szczególną ciągników samochodowych jest zdolność naczepy towarowej do "składania się" przy gwałtownych manewrach. Dlatego podczas przeglądu technicznego szczególną uwagę trzeba udzielić sprawności i zużyciu mechanizmu siodłowego. Przy doborze personelu, pierwszeństwo oddawane jest doświadczonym profesjonalistom, kierowcom, posiadającym umiejętność kierownia ciężarówką w trudnych drogowych i klimatycznych warunkach.

Komentarze

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old