Nowy rozdrabniacz do drewna TEKNAMOTOR Skorpion 250 SDT

Online: 5mies. 18d.

Marka TEKNAMOTOR
Nowy
Stan nowy
Waga netto 1 770 kg
Lokalizacja Polska, Ostrowiec Świętokrzyski
Telefon +48-4126...
Silnik/transmisja
  • rodzaj paliwa: diesel
  • pojemność silnika: 2 482 cc
  • moc silnika: 73 hp (54 KW)
  • silnik: Kohler KDI2504TCR
Podwozie/zawieszenie
  • zbiornik paliwa: 60 l

Rębak SKORPION 250 SDT to doskonały wybór zarówno dla firm komunalnych i drogowych jak i również firm działających w branży leśnej. Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 25 cm) znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu pni drzew oraz przy rozłożystych gałęziach, gardziel rębaka ma wymiar 420 mm szerokość i 255 mm wysokość.

System napędowy w tym rębaku stanowi do wyboru czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny firm Kohler lub Hatz (moc 74,8 KM). Silnik jest chłodzony cieczą i w standardzie zabudowane maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 60 l.

W rębaku Skorpion 250 SDT, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w dwa lub trzy noże tnące, współpracująca z dwoma nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180°, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej. Dodatkowo tarcza rębaka spełnia również zadanie wentylatora i wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową z możliwością ustawienia jej w jakimkolwiek kierunku na pełnym promieniu 360°.

System podawania materiału składa się z układu dwóch rolek wciągających napędzanych osobnymi silnikami hydraulicznymi z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Nad bezpieczeństwem operatora rębaka czuwa linkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który poprzez pociągnięcie linki w dowolną stronę powoduje zatrzymanie hydraulicznego układu podawczego. Odblokowanie układu następuje przez wciśnięcie przycisku "Reset", następnie aby powrócić do cyklu pracy rębaka (wciągania materiału) należy wcisnąć przycisk "Do przodu". Zatrzymanie układu podawczego następuje również poprzez wciśniecie przycisku "STOP AWARYJNY".

W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Rębak Skorpion 250 SDT otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak wyposażony jest w hamulec najazdowy i postojowy, LED-owe oświetlenie drogowe oraz do wyboru zaczep kulisty lub oczkowy.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Gabaryty (DxSxW) 4600 x 2010 x 2520 [mm]

Waga 1770 [kg]

Średnica gałęzi 250 [mm]

Ilość noży 2 lub 3 tnące + 2 podporowe

Szybkość podawania do 42 [mb/min]

Wydajność zrębkowania do 22 [m3/h]

Szerokość zrębka od 9 do 14 [mm]

Sposób podawania dwie rolki zębate o napędzie hydraulicznym

Średnica tarczy 800 [mm]

Wymiary gardzieli (SxW) 420 x 255 [mm]

DANE TECHNICZNE SILNIKA

Model silnika KOHLER KDI2504TCR / HATZ 4H50TICD

Pojemność skokowa 2482 / 1952 [cm3]

Moc silnika 74,8 [KM]

Rodzaj chłodzenia ciecz

Rodzaj paliwa olej napędowy

Pojemność zbiornika paliwa 60 [l]

Rozruch elektryczny

Wyposażenie standardowe:

- Koło zapasowe

- Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.

- LED-owe oświetlenie drogowe.

- Własny system hydrauliczny.

- System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.

Wyposażenie opcjonalne:

- Podwyższenie rury wyrzutowej.

Sprzedawca
TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
TEKNAMOTOR Sp. z o.o. Polska
Rzetelny
Ponad 5 lat z Truck1
Czas lokalny dealera
00:40
Osoby do kontaktu
Marek Batory
Deutsch, English, Polski, Русский
  Kontakt ze sprzedawcą
Temat wiadomości

Wiadomość została wysłana. Sprzedawca odpowie dla Pana/i w najbliższym czasie

  Rozliczenie dostawy

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.