Samochody dostawcze


Jeżeli szukasz pojazdu komercyjnego, najbardziej udanym wyborem z pewnością jest samochód dostawczy. Samochody dostawcze znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia: mogą wozić pasażerów lub być wykorzystywane jako transport specjalny. Samochody dostawcze są idealne do przewozów taksówkowych, obsługi przewozów regionalnych, wyjazdów turystycznych i innych.

Również samochody dostawcze (czy inaczej ciężarówki do 7, 5 ton) są bardzo rozpowszechnionym typem samochodów ciężarowych. Ten pojazd słusznie cieszy się popularnością, dlatego że idealnie nadaje się do przewozów średnich partii towarów w skali regionalnej.

Auta dostawcze łączą w sobie wielu ważnych dla samochodów ciężarowych parametrów: przyzwoita pojemność i ładowność, niewysokie wydatki na eksploatację, dobra moc dostępna (do 40 KM na tonę masy ogólnej), wysoki stopień komfortu i manewrowość.

Najbardziej rozpowszechniona formuła kołowa samochodów dostawczych to 4X2 i 4X4. Na podwozie takich samochodów są montowane prawie wszystkie rodzaje ciał i sprzętu (naczepy burtowe, furgony, chłodnie, bazy pod wieży, wywrotki, cysterny i inne). Udział 4-tonnowych ciężarówek jako bazy do wieżowych instalacji jest najbardziej znaczący. Wyposażone w krany z maksymalną ładownością 3000 kg są zdolne do przewozu wielu ładunków ciężkich, również służą jako ewakuatory samochodowe. Oprócz tego, samochody dostawcze pozwalają na podnoszenie i przewóz 20-tonowych kontenerów, nieco szerszych od ciała.

Przykładowe rozmiary ciał (wysokość i objętość dla furgonów): 5900 x 2200 x 2200 mm, 29м3. Większość takich samochodów jest wyposażona w miejsca do spania. Dostępne również modele z kabiną „dzienną”, tzn bez miejsca do spania. Oprócz braku tego miejsca, takie auta dostawcze są wyposażone w 5-stopniową mechaniczną skrzynię biegów (przy bardziej zwykłej 6-cio stopniowej), w najbardziej słaby wśród nieturbolowanych silników oraz w koła rozmiarem mniej niż R16.

Czytaj