Samochody dostawcze popularnie nazywane vanami to jedna z grupa pojazdów użytkowych. W zależności od charakterystyki technicznej są używane jako uniwersalne jednostki transportowe, a także wykonują wysoce wyspecjalizowane zadania.

Pierwotnie „vanami” nazywano dostawcze pojazdy z zamkniętym, jednobryłowym nadwoziem wykorzystywane do transportu ładunków i osób. Jednak obecnie termin ten nabrał szerszego znaczenia i jest stosowany do innych typów zabudów.

Generalnie samochody dostawcze są użytkowane dla małych i średnich potrzeb biznesu. W zależności od przeznaczenia pojazdy tego typu można podzielić na furgonetki (zamknięte metalowe nadwozie), vany chłodnie, pojazdy dostawcze z zabudową skrzyniową, itd.

Najbardziej istotnymi parametrami samochodów dostawczych są moc silnika ( zazwyczaj od 80 do 150 KM) i ładowność (lub liczba miejsc siedzących). Średnia ładowność tych pojazdów wynosi 1200-3000 kg. W przypadku vanów używanych do przewozu osób, liczba miejsc siedzących waha się od 8 do 12.

Jesteś zainteresowany kupnem pojazdu tego typu? Na Truck1 znajdziesz wiele ofert sprzedaży nowych i używanych vanów najpopularniejszych marek (Ford, Mercedes-Benz, Iveco, Volkswagen, Renault itp.). Współpracujemy z wiarygodnymi europejskimi dealerami, co zawsze gwarantuje optymalne warunki realizacji wszelkich transakcji.

Dodane do ulubionych
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.