Samochody dostawcze


Samochody dostawcze popularnie nazywane vanami to jedna z grupa pojazdów użytkowych. W zależności od charakterystyki technicznej są używane jako uniwersalne jednostki transportowe, a także wykonują wysoce wyspecjalizowane zadania.

Pierwotnie „vanami” nazywano dostawcze pojazdy z zamkniętym, jednobryłowym nadwoziem wykorzystywane do transportu ładunków i osób. Jednak obecnie termin ten nabrał szerszego znaczenia i jest stosowany do innych typów zabudów.

Generalnie samochody dostawcze są użytkowane dla małych i średnich potrzeb biznesu. W zależności od przeznaczenia pojazdy tego typu można podzielić na furgonetki (zamknięte metalowe nadwozie), vany chłodnie, pojazdy dostawcze z zabudową skrzyniową, itd.

Najbardziej istotnymi parametrami samochodów dostawczych są moc silnika ( zazwyczaj od 80 do 150 KM) i ładowność (lub liczba miejsc siedzących). Średnia ładowność tych pojazdów wynosi 1200-3000 kg. W przypadku vanów używanych do przewozu osób, liczba miejsc siedzących waha się od 8 do 12.

Jesteś zainteresowany kupnem pojazdu tego typu? Na Truck1 znajdziesz wiele ofert sprzedaży nowych i używanych vanów najpopularniejszych marek (Ford, Mercedes-Benz, Iveco, Volkswagen, Renault itp.). Współpracujemy z wiarygodnymi europejskimi dealerami, co zawsze gwarantuje optymalne warunki realizacji wszelkich transakcji.