Samochody dostawcze, furgonetki, dostawczaki - używane na sprzedaż - Truck1
Polska - Polski | PLN
00
Logowanie/ Rejestracja
Katalog
Sprzedaj
Umieść ogłoszenie

Samochody dostawcze, potocznie zwane również dostawczakami cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Łączą one dużą ładowność z łatwością manewrowania co czyni je szczególnie użytecznymi w miastach. W zależności od charakterystyki technicznej są używane jako uniwersalne jednostki transportowe, a także wykonują wysoce wyspecjalizowane zadania.

Pierwotnie „vanami” nazywano dostawcze pojazdy z zamkniętym, jednobryłowym nadwoziem wykorzystywane do transportu ładunków i osób. Jednak obecnie termin ten nabrał szerszego znaczenia i jest stosowany do innych typów zabudów.

Samochody dostawcze - typ / podział

Generalnie samochód dostawczy jest użytkowany dla małych i średnich potrzeb biznesu. W zależności od przeznaczenia pojazdy tego typu można podzielić na furgonetki (zamknięte metalowe nadwozie), vany chłodnie, pojazdy dostawcze z zabudową skrzyniową, itd.

Istnieje kilka podstawowych typów samochodów dostawczych. Każdy z nich ma inne przeznaczenie a także rodzaj konstrukcji. Najczęściej spotykane rodzaje to:

  • Posiadające nadwozie furgonowe - swoim wyglądem przypominają minibusa który przewozi towary. Najczęściej załadunek odbywa się przez tylne drzwi pojazdu, lecz istnieją również modele z przesuwanymi drzwiami bocznymi. Ich popularność spowodowana jest między innymi możliwością łatwego dostosowania samochodu do konkretnego rodzaju towaru, na przykład dodając system chłodzenia. Do tej grupy należą między innymi: Mercedes Sprinter 316, Volkswagen LT35, czy Nissan NV 400.

  • Samochody z naczepą lub kontenerem - ten rodzaj specjalnej zabudowy umożliwia utrzymywanie niskich lub wysokich temperatur jak również montaż specjalistycznego sprzętu. W przypadku chłodni samochód wyposażony jest w specjalny agregat. Do tej kategorii zaliczają się: Iveco 35S18 HI MATIC, Iveco Daily 40C17 i Renault Truck Master.
  • Samochody dostawcze z plandeką - jest to jedno ze starszych rozwiązań lecz wciąż bardzo popularnych. Największą zaletą takich dostawczaków jest łatwy dostęp do towaru umożliwiający wyładowanie go z każdej strony. To rozwiązanie zaimplementowane jest w następujących modelach samochodów: Mercedes Sprinter 313 czy Opel Movano Pritsche.
  • Samochód dostawczy z odkrytą naczepą - często wyposażone są w mechanizm wychylający umożliwiający używanie samochodu jako małej wywrotki. W tym segmencie znajdują się takie pojazdy jak: Volkswagen Transporter t6, Renault Master B110 i MAN TGE 3.140 Pritsche.

    Wśród popularnych marek można wymienić: dostawczaki FORD, dostawczaki IVECO, dostawczaki Volkswagen, dostawczaki MERCEDES, dostawczaki OPEL, dostawczaki PEUGEOT, dostawczaki RENAULT

Samochody dostawcze – zalety, wymiary

Największą zaletą jest możliwość dostosowania go do indywidualnych potrzeb właściciela. Z drugiej strony są one mobilne i umożliwiają dojazd w miejsca niedostępne dla tirów.

Ich wymiary różnią się w zależności od modelu i producenta. Mieszczą się jednak w następujących widełkach od ok. 3,8 do ok. 7,5m długości a maksymalna ładowność wynosi około 19m3.

Najbardziej istotnymi parametrami samochodów dostawczych są moc silnika ( zazwyczaj od 80 do 150 KM) i ładowność (lub liczba miejsc siedzących). Średnia ładowność tych pojazdów wynosi 1200-3000 kg. W przypadku vanów używanych do przewozu osób, liczba miejsc siedzących waha się od 8 do 12.

Samochody dostawcze – oferta, kontakt

W Truck1 oferujemy szeroki wybór samochodów dostawczych, w tym furgonetek, dostawczaków oraz innych rodzajów pojazdów dostawczych. Nasza oferta obejmuje zarówno nowe modele od renomowanych producentów, jak i używane samochody w doskonałym stanie. Dzięki temu możesz znaleźć idealne rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania i budżet. W naszej bazie znajdziesz furgonetki z zamkniętym nadwoziem, które są doskonałe do bezpiecznego transportu towarów. Modele te często mają tylną rampę lub przesuwane drzwi boczne, umożliwiające łatwe załadunek i rozładunek. Dodatkowo, oferujemy również dostawczaki z różnymi rodzajami zabudów, takimi jak skrzyniowe, chłodnicze, naczepowe i wiele innych. Jeśli szukasz używanego samochodu dostawczego, to również jesteśmy w stanie Ci pomóc. Posiadamy szeroki wybór używanych furgonetek, dostawczaków i innych pojazdów dostawczych, które są dokładnie sprawdzane pod względem technicznym, aby zapewnić Ci pewność i niezawodność. Istnieje kilka możliwości skontaktowania z dealerem - można skorzystać z dostępnych na stronie oferty form kontaktu: telefonicznie, formularza kontaktowego, wiadomości email, Whatsappa, a także zaproponować własną cenę.
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.