Renault


Renault Trucks wchodzi w skład grupy Volvo Trucks.

Historia

Początek historii marki Renault, zaczyna się 30 marca 1899 r., Louis Renault razem ze swoimi starszymi braćmi Marcelem i Fernandem, zakłada firmę Renault Freres (Bracia Renault) z siedzibą w Billancourt. W 1900 r. rozpoczeła się produkcja ciężarówek o małym tonażu. Równoleglie, konstruktor Marius Berliet zaprojektował i wyprodukował jednocylindrowy silnik oraz pojazd napędzany benzyną. W roku 1906 wyprodukował swoją pierwszą ciężarówkę. Przed I wojną światową Renault stał się producentem samochodów ciężarowych oraz realizował dostawę dla armii radzieckiej. Oprócz tego Renault i Berliet produkowali na potrzebę wojsk czołgi.

W roku 1923 Reanult wprowadza na rynek ciągnik drogowy, a w roku 1928 wyposaża go w silnik diesla. Na rozwój transportu ciężarowego sprzyjał popyt na samochody w czasie II wojny światowej. Pomiędzy 1952 a 1974 firmy Laffly, Rochet Schneider, Camiva i Citroën HGV połączyły się z Berliet. W roku 1957 Berliet wyprodukował model T100, największą ciężarówkę świata.

W roku 1978 firmy Berliet i Saviem połączyły się tworząc jedynego producenta ciężkich pojazdów użytkowych we Francji, która przekształciła się w Renault Véhicules Industriels. Renault Véhicules Industriels dążył do stworzenia międzynarodowej grupy poprzez przejęcie firmy Dodge Europe w roku 1983 oraz znanej marki z rynku amerykańskiego Mack w roku 1990. Właściwie od 1983 r. rozpoczyna się tworzenie nowoczesnej generacji ciężarówek Renault. W roku 2001 Renault V.I. stało się częścią grupy Volvo. Światowa marka “"Renault Trucks"" została formalnie powołana w roku 2002.

Samochody ciężarowe Renault

Głównym liderem produkcji Renault jest ciągnik Premium Route.

Ze względu na zaostrzenie norm środowiskowych dla samochodów ciężarowych firma Renault Trucks odnowiła linię ciężarówek oraz zmieniła oznakowania.


D, Midlum, Premium Distribution

Renault D
Renault D
Renault Midlum
Renault Midlum
Renault Premium Distribution
Renault Premium Distribution

Renault Midlum i Renault Premium Distribution – ciężarówki o średnim tonażu, przeznaczone do dystrybucji towarów. Wykorzystywane również w gospodarce komunalnej. Zastąpione silnikami serii D Euro6.


T, Premium Route, Magnum

Renault T
Renault T
Renault Premium Route
Renault Premium Route
Renault Magnum
Renault Magnum

W sektorze przewozów dalekobieżnych równolegle sprzedawane Renault Premium Route i Renault Magnum z silnikiem Euro-5 oraz Renault T z mocą 380-520 km, kabina w dwóch wersjach która zapewnia wysoki komfort.


K, C, Kerax, Lander

Renault K
Renault K
Renault C
Renault C
Renault Kerax
Renault Kerax
Renault Lander
Renault Lander

W sektorze samochodów budowlanych Renault Lander i Kerax zastępnione przes serie C i serie K. Seria C w dwóch wersjach z silnikiem o mocy 250-320 KM oraz 380-520 KM. Seria K z silnikiem o mocy 380-520 KM dla ciężkich ładunków.


Minibusy i samochody użytkowe Renault

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Renault Trafic
Renault Trafic
Renault Master
Renault Master

Samochody osobowe oraz dostawcze reprezentowany przez następujące podstawowe modele:

Renault Kangoo – nieduży samochód, który jest wykorzystywany do przewozu osób oraz niewielkich ładunków.

Renault Trafic i Renault Master – minibusy, które mogą być wyposażone do przewozu osób i ładunków. Na podstawie tych modeli produkowane również małe ciężarówki, które mają różne rodzaje karoserii.


Autobusy Renault

Renault Bus należy do spółki Irisbus (Iveco). Produkcja autobusów zajmuję niewielką część. Seria Agora produkowana od 1995 r. w różnych wersjach. To jest autobus miejski który może pomieścić do 100 pasażerów. Produkowany w wersjach cztero i dwu drzwiowej. Seria Ares – autobusy turystyczne, o długości 12 metrów z 53 miejscami. Wyposażony w silnik diesla o mocy 340 KM oraz manualną skrzynie biegów ZF. Seria Iliade – autobus turystyczny o całkowitej masie 18 ton, który może pomieścić do 51 osób. Wyposażony w silnik 340 KM.

Komentarze

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.