Przyczepy - używane na sprzedaż - Truck1
Kategorie pojazdów
Sprzedaj
Moje konto
Umieść ogłoszenie
Reklama

Przyczepy na sprzedaż


Przyczepy i naczepy bardzo często są ze sobą mylone. Nic w tym dziwnego, ponieważ są bardzo do siebie podobne; obie są platformą ładunkową zamocowaną na podwoziu. Zasadnicza różnica jest w sposobie przyłączenia ich do jednostki ciągnącej. W przyczepach odbywa się przy pomocy mechanizmu holowniczego. W tym przypadku ciężar przyczepy spoczywa tylko na jej osiach, a nie jak w przypadku naczepy - przenoszony jest również przez koła ciągnika siodłowego. Skutkiem tego są mniejsze zdolności przewozowe przyczep, ale za to możliwość przyłączenia ich do różnych rodzajów pojazdów: ciągniki rolnicze, ciężarówki lub ciągniki siodłowe.

Przyczepy - typy / podział

Przyczepy można podzielić na jednoosiowe i wieloosiowe:

  • przyczepy jednoosiowe - przypinane do samochodów osobowych, co czyni je najpopularniejszymi na rynku. Dzielą się one na dwie kategorie: lekką (o ładowności do 750 kg) oraz ciężarową (o ładowności do 1800 kg).
  • przyczepy wieloosiowe - wykorzystywane do przewożenia cięższych materiałów. Podobnie jak przyczepy jednoosiowe, dzieli się je na lekkie i ciężarowe, ale inna jest ich dopuszczalna ładowność (lekkie do 750 kg, a ciężarowe do 3500 kg). Często wyposażone są w dodatkowe mechanizmy, jak np. mechanizm wywrotki.

Dostępne są również przyczepy specjalistyczne, takie jak:

  • przyczepy podłodziowe- wykorzystywane do transportu łodzi i motorówek. Ich cechami charakterystycznymi są: wysoka stabilność, wytrzymałość, wodoszczelność łożysk oraz wzmocnione profile. Zaprojektowane są tak, by gwarantować bezpieczny transport i sprawny załadunek. Niektóre modele wyposażone są w układ hamowania.
  • wywrotki i kipry - wyposażone w mechanizmy podnoszące i uchylające umożliwiające szybkie i proste załadowanie sypkich materiałów budowlanych, np. piasek, żwir. Dostępne są modele z przechyłem do tyłu, jak i wielozadaniowym przechyłem trójstronnym.

Można też podzielić je na otwarte (wywrotki, platformy i przyczepy burtowe) lub zamknięte (izotermy, chłodnie, kontenery i plandeki). Modele różnią się też dyszlem - może być sztywny lub uchylny.

Przyczepy - oferta, kontakt

Truck1 jest platformą na której klienci znajdą wiele modeli nowych i używanych przyczep, pochodzących od producentów i wiodących europejskich dealerów. Ze sprzedawcą można skontaktować się na kilka sposobów: telefonicznie, przez WhatsAppa lub formularz kontaktowy.

Zapraszamy do śledzenia aktualnych ogłoszeń!

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old