Zobacz więcej
  • Marka
  • Liczba osi
  • Kraj sprzedawcy

Naczepa to typ ciężarowej przyczepy używanej do transportu ładunków. Istnieje wiele rodzajów naczep, lecz wszystkie mają podobną konstrukcję. Każda naczepa składa się z platformy ładunkowej, która łączy się z ciągnikiem siodłowym za pomocą sworznia królewskiego. Naczepa nie posiada przedniej osi, rozwiązanie to powoduje, że część jej ciężaru przenoszona jest na osie ciągnika siodłowego.

Konstrukcja platformy ładunkowej składa się z podwozia i zabudowy umożliwiającej składowanie towaru. Ładowność naczepy i jej stabilność zależą bezpośrednio od charakterystyki podwozia. Nowoczesne modele naczep posiadają zawieszenie pneumatyczne, które doskonale tłumi nierówności i zapewnia stabilność całej konstrukcji. Równie istotnym elementem jest rama. Solidna konstrukcja ramy zabezpiecza łoże naczepy przed krytycznymi obciążeniami.

Połączenia ciągników siodłowych z różnymi rodzajami naczep są szeroko stosowane w transporcie towarowym. Dzięki naczepom możliwe jest zoptymalizowanie floty pojazdów, oszczędność czasu i redukcja kosztów paliwa.

Na naszym serwisie znajdziesz wiele ofert sprzedaży nowych oraz używanych naczep. Ogłoszenia dostępne na Truck1 pochodzą bezpośrednio od producentów jak i wiodących europejskich dealerów. Szeroki asortyment dostępnych ofert obejmuje produkty marek Kögel, Krone, Fruehauf, Schwarzmüller i wielu innych.

Dodane do ulubionych
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.