Maszyny rolnicze


Rodzaj
Zobacz więcej:

Powszechnie wiadomo, że maszyny rolnicze są siłą napędową sektora rolnego. Współczesne

wysokowydajne rozwiązania obejmujące technologie informacyjne, przyczyniają się do znacznego zwiększenia efektywności rolnictwa poprzez automatyzację i mechanizację wszystkich wykonywanych operacji.

Klasyfikacja maszyn rolniczych opiera się na ich wykorzystaniu w poszczególnych sektorach rolnictwa: uprawa, hodowla i gospodarka leśna. Do każdej kategorii należą specjalistyczne urządzenia stosowane na różnych etapach produkcji.

W procesie produkcji roślinnej wykorzystywane są następujące grupy urządzeń rolniczych:

  • do uprawy gleby (pługi, wały posiewne, kultywatory);
  • do siewu (różne maszyny siewne i siewniki);
  • do pielęgnacji upraw (sprzęt do nawadniania i nawożenia);
  • do zbioru upraw (kosiarki, różnego rodzaju kombajny);
  • do prac po zbiorach (przenośniki, przyczepy, urządzenia do czyszczenia zboża).

Produkcja zwierzęca jest głównie uzależniona od wozów paszowych, maszyn udojowych i systemów silosowych.

W rolnictwie najważniejszymi środkami transportu są ciągniki, wykonują one również większość prac związanych z tym obszarem.

Międzynarodowa platforma Truck1 pomoże Ci znaleźć wiarygodnych dealerów, którzy skupiają się na handlu specjalistycznym sprzętem. W naszym katalogu znajduje się wiele ofert sprzedaży urządzeń rolniczych Claas, John Deere, Fendt, Krone, Deutz, Amazone, Kverneland. Łatwa w obsłudze nawigacja oraz duży wybór ofert ułatwiają znalezienie odpowiednich maszyn. Dodatkowo Truck1 umożliwia porównywanie konkretnych jednostek zgodnie z kluczowymi specyfikacjami.