Minikoparki

Sortować wg
  
Wyników
  
Odnaleziono wyników: 1783

Kryteria wyszukiwania

search

Cena, EUR

Cena, EUR

Rok

Rok

Motogodziny, mth

Motogodziny, mth

Moc silnika, hp

Moc silnika, hp
Strona 1 z 90

Minikoparki zapewniają skuteczną, wydajną i zyskowną pracę na budowie. Dzięki swoim rozmiarom mają zwiększone pole do działania.

Jeżeli potrzebujemy rozebrać budynek, przygotować wykopy pod roboty instalacyjne, lub nawet posadzić drzewa w ogrodzie, minikoparki nam w tym pomogą. Maszyny te są przygotowane głównie do robót na gruntach lekkich. Minikoparki nadają się do drobnych prac budowlanych, drogowych lub ogrodowych. Przeznaczone one do kopania rowów, przygotowania wykopów. Także, jak i ich większy odpowiednik, do odspajania gruntu i przenoszenia go na składowisko lub pojazd ciężarowy, przeładowania materiałow sypkich. Standardowo wysokość wyładunku przez minikoparki wynosi ponad 2 m. I trzeba pamiętać, że minikoparki nie pełnią funkcji klasycznych ładowarek.

Minikoparki mogą pracować z wymiennymi narzędziami roboczymi np.: chwytaki, łyżki, młot hydrauliczny. Dlatego okres ich działania jest dość szeroki. Maszyny te mogą poruszać się z prędkością, nie przekraczającą 5 km/h. Ich maksymalna głębokośc kopania wynosi od 1 m do 3 m. Dlatego minikoparki przydatne są do wykonania drobnych prac budowlanych. Minikoparki stosują się przy budowie na przestrzeni otwartej i we wnętrzach obiektów. Znajdują zastosowanie przy powstaniu nowobudowanych obiektach lub do zburzenia starych. Minikoparki mają nie dużą szerokość ponad 900 mm. Dla tego są przydatne w wąskich przejciach, drogach. Masa minikoparek sięga do 7 ton. Dlatego trzeba uważać, ponieważ nie każdy fundament lub schody wytrzymają taką masę.

Pierwszą minikoparkę wyprodukowano w Japonii. Później minikoparki pojawiły się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Na dzień dzisiejszy znanymi producentami minikoparek to m.in.: Bobcat, Caterpillar, Volvo, JCB, Case, Kubota, Neuson, Komatsu, New Holland i inne.

Minikoparki to bardzo przydatny sprzęt budowlany. Są również o wiele tańsze w porównaniu do zwykłych koparek. Kolejną zaletą jest tańsze koszty eksploatacji. Te małe maszyny budowlane to dobre rozwiązanie dla firm, które niedawno zaczęły swoją działalność i nie potrzebują na razie maszyny o dużej mocy. Minikoparki świetnie się nadają do drobnych prac.

Odnaleziono wyników: 1783
Wyszukiwanie zapisane!

t1test

Dodane do ulubionych
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.