Maszyny budowlane - używane na sprzedaż - Truck1
Polska - Polski | PLN
00
Logowanie/ Rejestracja
Katalog
Sprzedaj
Umieść ogłoszenie
Rodzaj

Maszyny budowlane należą do grupy urządzeń wykorzystywanych podczas różnorodnych robót budowlanych. To kategoria pojazdów ciężkich oraz innych specjalistycznych sprzętów niezbędnych do wykonywania prac m.in. drogowych, górniczych lub przy naprawach i budowach budynków. Urządzenia mogą być stacjonarne — transportowane są wyłącznie na specjalnych naczepach oraz samobieżne, które przemieszczają się na gąsienicach lub kołach.

Maszyny budowlane — typy / podział

Maszyny budowlane możemy podzielić w zależności od rodzaju użytkowania:

  • maszyny do robót ziemnych - koparki, ładowarki, spycharki, równarki, zgarniarki
  • maszyny do zagęszczania gruntu, ubijarki (np. Hitachi, Komatsu, Caterpillar)
  • maszyny do transportu i produkcji masy betonowej - różnego rodzaju betoniarnie, pompy do betonu (np. Elkon, MAN, Scania, Mercedes-Benz)
  • maszyny do transportu pojazdów i urządzeń - ciągniki i samochody ciężarowe (np. IVECO Eurotech, DAF CF, MAN)
  • maszyny do robót drogowych - stabilizatory podłoża, rozściełacze do asfaltu, frezarki do asfaltu, walce (np. VOLVO ABG, Marini MAP, Dynapac)
  • maszyny do transportu materiałów sypkich - wozidła sztywne i przegubowe (np. Sinotruk, MAN, Renault Kerax)
  • maszyny do robót montażowych - dźwigi, żurawie, podnośniki koszowe (np. Bendini, Pi Makina, Bocker, Claas)

Maszyny budowlane — zalety, wymiary, oznaczenia

Wysokiej jakości maszyny budowlane umożliwiają terminową pracę przy naprawie i wykończeniu budynków, podczas prac drogowych, w kopalniach i wielu innych dziedzin z kategorii budowlanych. Odpowiednio wykorzystane gwarantują bezpieczeństwo zarówno prowadzonej inwestycji, jak i operatora oraz innych osób postronnych.

Maszyny budowlane są skategoryzowane i mogą zostać wykorzystane wyłącznie do konkretnych zadań. Różnią się między sobą przeznaczeniem, a co za tym idzie konstrukcją i wyposażeniem. Wiele sprzętów posiada w wyposażeniu klimatyzator.

Maszyny budowlane — oferta, kontakt

Truck1 od blisko 20 lat skupia sprzedawców z całej Europy i umożliwia bezpośredni kontakt z nimi na wiele sposobów m.in: formularz kontaktowy, whatsapp, kontakt telefoniczny.

Tutaj znajdziesz również inne zarówno nowe jak i używane maszyny rolnicze i budowlane. Warto śledzić na bieżąco publikowane ogłoszenia gdyż codziennie pojawiają się nowe.

Popularni sprzedawcy
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.