Zobacz więcej

Maszyny budowlane to kategoria ciężkich pojazdów i innych specjalistycznych urządzeń, które są przeznaczone do wykonywania zadań z zakresu budowy i napraw budynków, dróg oraz w górnictwie.

W zależności użytkowania maszyny budowlane dzielą się na wiele kategorii. Dodatkowo w obrębie tych samych grup występują istotne różnice w funkcjonalności. W szczególności można wyróżnić pojazdy samobieżne (kołowe lub gąsienicowe) oraz maszyny stacjonarne, które transportowane są za pomocą specjalnych naczep.

Klasyfikacja maszyn budowlanych w zależności od rodzaju użytkowania

  • maszyny do robót ziemnych (koparki, ładowarki, spycharki);
  • maszyny do transportu i przygotowania masy betonowej (betoniarki, pompy do betonu);
  • maszyny do transportu materiałów sypkich (wozidła sztywne i przegubowe);
  • maszyny do robót montażowych (dźwignice, żurawie samochodowe, podnośniki);
  • maszyny do robót drogowych (frezarki asfaltu, walce drogowe, rozściełacze asfaltu).

Kupno i sprzedaż ciężkiego sprzętu wymaga profesjonalnego podejścia i doświadczenia. Truck1 kieruje się tymi dwoma kryteriami przy współpracy z europejskimi dealerami. W naszym katalogu ogłoszeń znajdziesz szeroki wybór używanych maszyn budowlanych marek, takich jak Caterpillar, Hitachi, Komatsu, Liebherr, Volvo i wielu innych.

Dodane do ulubionych
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.