Ciągniki siodłowe - Truck1
Katalog
Sprzedaj
Umieść ogłoszenie
Ciągnik siodłowy Scania RCiągniki siodłowe - to rodzaj samochodu ciężarowego przeznaczonego do ciągnięcia naczepy. Zastosowanie pojazdów tego typu umożliwia transport dużych i nieporęcznych ładunków. Naczepy podpiera się na specjalnie przygotowanym siodle, znajdującym się w tylnej części ciągnika. Ponieważ siodło z naczepą nie jest połączone na sztywno, możliwe jest skręcanie naczepy względem ciągnika. Samochody te umożliwiają zostosowanie różnego rodzaju naczep dzięki temu nie ma konieczności posiadania oddzielnego ciągnika siodłowego do każdej naczepy co jest korzystne ekonomicznie.

Rodzaje ciągników siodłowych

Pod względem konstrukcyjnym można podzielić je na dwie grupy: balastowe i siodłowe. Pierwsze z nim są przeznaczone do ciągnięcia naczep o wielu osiach i dużej ładowności. Często wybierane do przewozów ponadgabarytowych. Znacznie popularniejszymi pojazdami są ciągniki siodłowe. Ma znacznie większą skrętność, ale przez to ich konstrukcja nie jest przystosowana do ciągnięcia naczep wieloosiowych. Ciągniki siodłowe można podzielić na:
  • ciągniki siodłowe lekkie - są to konstrukcje 2 lub 3 osiowe, o wadze 42 lub 44 ton (wraz z naczepą)
  • ciągniki siodłowe z hydrauliką - co znacznie usprawnia wyładowywanie paliwa lub gazu. Jest to rozwiązanie nowocześniejsze, znacznie ułatwiające pracę przy załadunku i wyładunku
W Polsce popularne marki to: DAF, IVECO, SCANIA, MERCEDES, RENAULT, i VOLVO. Ciągniki siodłowe przystosowane są do każdego rodzaju naczep: od popularnych "firanek" po bardziej specjalistyczne wywrotki, chłodnie i cysterny.

Ciągniki siodłowe - zalety

Na rynku dostępne są ciągniki siodłowe o różnych konfiguracjach osi. Najbardziej popularnie możliwości to: 4x2, 6x2, 6x4, 4x4. Brak stałej naczepy i możliwość nie przyczepiania jej na sztywno powoduje, że zestaw drogowy ma znacznie lepsze możliwości skrętu. Brak nadwozia ładunkowego oraz przeniesienie ciężaru ładunku na drugą jednostkę, czyli naczepę, umożliwia w maksymalnym stopniu wykorzystać moc silnika. Dlatego zestawy składające się z ciągników siodłowych i naczep wykorzystywane są do przewożenia ładunków, którym nie sprostałby żaden inny typ pojazdu.

Używane ciągniki siodłowe w Truck 1 Polska

Truck 1 Polska to renomowany serwis specjalizujący się w sprzedaży używanych ciągników siodłowych. Wybór zakupu używanego pojazdu może być korzystną opcją z wielu powodów. Przede wszystkim, kupując używany ciągnik siodłowy, można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy w porównaniu do zakupu nowego. Truck 1 Polska oferuje szeroki wybór sprawdzonych pojazdów, które są starannie sprawdzane pod względem technicznym, co zapewnia pewność co do ich jakości. Kupując używane ciągniki siodłowe w Truck 1 Polska, klienci mają również dostęp do dogodnych metod kontaktu z konkretnym sprzedawcą. Wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie ogłoszenia, zadzwonić lub skontaktować się za pomocą aplikacji WhatsApp, aby uzyskać więcej informacji o konkretnym pojazdzie, negocjować warunki lub umówić się na wizytę w celu obejrzenia pojazdu na żywo. Warto również zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami na stronie Truck 1 Polska, ponieważ oferta regularnie się aktualizuje, co daje szansę na znalezienie odpowiedniego ciągnika siodłowego, który spełni indywidualne wymagania i oczekiwania klienta. Truck 1 Polska stawia na profesjonalizm, transparentność i zadowolenie klienta, co czyni ich idealnym miejscem zarówno dla przyszłych nabywców pojazdów, jak i dla sprzedawców, którzy chcą skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej.
Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.