Ciągniki siodłowe używane na sprzedaż - Truck1 Polska
Reklama

Nowe i używane ciągniki siodłowe


Ciągniki siodłowe to samochody ciężarowe przeznaczone głownie do ciągnięcia naczep. Pojazdy te są powszechnie stosowane do transportu dużych i nieporęcznych ładunków. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą to tak zwany dalekobieżny samochód ciężarowy.

Pojazdy tego typu składają się z następujących elementów konstrukcyjnych:

Nadwozie. Występuje wiele typów nadwozi. Układ, w którym kabina umieszczona jest za silnikiem stosuje się głównie w Stanach Zjednoczonych i Australii, gdyż nie ma tam ograniczeń prawnych co do długości dalekobieżnych samochodów ciężarowych. W Europie znacząca większość stanowią nadwozia z kabinami umieszczonymi nad silnikiem (tzw. ciągniki siodłowe z krótkim nosem).

Silnik to najważniejszy element funkcjonalny każdego ciągnika. Zależą od niego ładowność pojazdu, czy zużycie paliwa pojazdu. Ciągniki siodłowe wyposaża się w silniki Diesla.

Układ napędowy przenosi moc z silnika na koła pojazdu, a tym samym determinuje jego wydajność roboczą. System ten składa się ze skrzyni biegów, osi napędowych i przystawki odbioru mocy. Skrzynia biegów może być manualna, półautomatyczna lub automatyczna.

Osie I reduktory wpływają na rozkład ciężaru i ładowność pojazdu. Oprócz standardowych reduktorów mogą być stosowane zwolnice, które także zwiększają moment obrotowy.

Siodło. Ciągnik łączy się z naczepą za pomocą siodła, element ten znajduje się nad tylną osią pojazdu. Połączenie ciągnik-naczepa nie stanowi sztywnego układu.

Truck1 pomoże Ci znaleźć najlepsze oferty sprzedaży ciągników siodłowych.

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old