Autobusy - używane na sprzedaż - Truck1
Kategorie pojazdów
Sprzedaj
Moje konto
Umieść ogłoszenie

Autobusy


Rodzaj
Zobacz więcej:

Autobus to mechaniczny pojazd kołowy z niezależnym źródłem zasilania, wykorzystywany do transportu osób. Autobusy można spotkać na drogach każdego miasta, jak również na autostradach. Są one jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań w transporcie pasażerskim. W przeciągu ostatnich 20 lat nastąpił znaczny rozwój technologii w nich wykorzystywanych.

Autobusy - typy / podział

Ze względu na typ podróży różnią się konstrukcją i układem siedzeń. Wśród autobusów wyróżniamy:

  • miejskie - stworzone z myślą o przewozie dużej ilości osób na krótkim dystansie. Autobusy te różnią się między sobą dodatkowo długością oraz ilością drzwi, jednak najpopularniejszy układ to 2 pary drzwi na człon (w tym przednie mniejsze). Do tego rodzaju zaliczają się następujące modele: Solaris Urbino 12 i 18, Man Lions City i Mercedes Citaro.
  • podmiejskie - stworzone aby zapewnić wyższy komfort jazdy na dłuższych trasach niż w przypadku ich miejskich odpowiedników. Nowsze modele zazwyczaj składają się z niewielkiej sekcji niskopodłogowej umożliwiającej podróż osobą z niepełnosprawnościami i pozostałej wyskopodłogowej części. Do tej rodziny należą: Setra S 418, Volvo 8900 i Man Lions Regio.
  • turystyczne - cechują się najwyższym komfortem jazdy. Są przystosowane do pokonywania długich tras i najczęściej wykorzystywane są przez biura podróży i przewoźników długotystansowych. Do nich zaliczają się m.in: Neoplan Skyliner, Man Lions Coach i Mercedes Turismu.
  • minibusy - najczęściej spotykane są na wsiach i mniejszych miastach. Ich mniejszy rozmiar wiąże się z niższymi kosztami eksploatacji i zakupu. Wśród nich znajdują się: Mercedes Tourline, Volkswagen Crafter i Man TGE Intercity.

Popularni producenci to: Mercedes-Benz, Volvo, Setra, Volkswagen i Ford.

Autobusy - zalety, technologie

Na przestrzeni ostatnich lat nastąpiła rewolucja w metodach zasilania i konstrukcji. Standardem wśród autobusów miejskich stała się niska podłoga. Coraz popularniejsze stają się raki na rowery montowane z tyłu autobusu. Jednak najistotniejsze są nowe metody napędzania. Producenci coraz częściej stawiają na elektryczne, a także wodorowe pojazdy.

Najistotniejszą zaletą ich jest brak potrzeby budowy nowej infrastruktury oraz możliwość dogodnego wybrania objazdu co w przypadku pojazdów szynowych jest niemożliwe.

Autobusy - oferta, kontakt

Truck1 jest serwisem umożliwiającym niemal bezpośredni kontakt pomiędzy sprzedającym i kupującym. Kontakt z dealerem (sprzedawcą) jest możliwy za pośrednictwem dostępnych na stronie ogłoszenia metod: telefonu, formularza kontaktowego, adresu email i Whatsappa, a istnieje możliwość zaproponowania własnej ceny.

Tutaj znajdziesz również inne zarówno nowe oraz używane maszyny rolnicze i budowlane. Odwiedzaj regularnie stronę by nie przegapić najnowszych ofert!

Klikając dowolny link na tej stronie, potwierdzasz swoją zgodę i pozwolenie na przetwarzanie swoich danych osobowych, w tym wykorzystanie plików cookies i innych technologii śledzenia. Ma to na celu polepszenie i personalizację korzystania z tego portalu, naszych innych stron i stron zewnętrznych reklamodawców, którzy z nami współpracują. Nasze firmy partnerskie mogą również przechowywać pliki cookie na Twoim urządzeniu lub używać podobnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych. Dowiedz się więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.

t1 old