Ustawienia interfejsu
Język
Polski
English
Deutsch
Nederlands
Français
Español
Português
Italiano
Română
Polski
Česky
Русский
Lietuvių
Українська
Български
Dansk
Norsk
Svenska
Suomi
Türkçe
Ελληνικά
العربية
Waluta
EUR
EUR
PLN
USD
Jednostki miar
EU (km, kg, mm)
EU (km, kg, mm)
US (mi, lb, in)
UK (mi, lb, in)
Moje konto
Prosimy o autoryzację

Niepoprawne login lub hasło!

Zapomniałeś hasło?

Jeżeli szukasz pojazdu komercyjnego, najbardziej udanym wyborem z pewnością jest samochód dostawczy. Samochody dostawcze znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia: mogą wozić pasażerów lub być wykorzystywane jako transport specjalny. Samochody dostawcze są idealne do przewozów taksówkowych, obsługi przewozów regionalnych, wyjazdów turystycznych i innych.

Również samochody dostawcze (czy inaczej ciężarówki do 7, 5 ton) są bardzo rozpowszechnionym typem samochodów ciężarowych. Ten pojazd słusznie cieszy się popularnością, dlatego że idealnie nadaje się do przewozów średnich partii towarów w skali regionalnej.

Auta dostawcze łączą w sobie wielu ważnych dla samochodów ciężarowych parametrów: przyzwoita pojemność i ładowność, niewysokie wydatki na eksploatację, dobra moc dostępna (do 40 KM na tonę masy ogólnej), wysoki stopień komfortu i manewrowość.

Najbardziej rozpowszechniona formuła kołowa samochodów dostawczych to 4X2 i 4X4. Na podwozie takich samochodów są montowane prawie wszystkie rodzaje ciał i sprzętu (naczepy burtowe, furgony, chłodnie, bazy pod wieży, wywrotki, cysterny i inne). Udział 4-tonnowych ciężarówek jako bazy do wieżowych instalacji jest najbardziej znaczący. Wyposażone w krany z maksymalną ładownością 3000 kg są zdolne do przewozu wielu ładunków ciężkich, również służą jako ewakuatory samochodowe. Oprócz tego, samochody dostawcze pozwalają na podnoszenie i przewóz 20-tonowych kontenerów, nieco szerszych od ciała.

Przykładowe rozmiary ciał (wysokość i objętość dla furgonów): 5900 x 2200 x 2200 mm, 29м3. Większość takich samochodów jest wyposażona w miejsca do spania. Dostępne również modele z kabiną „dzienną”, tzn bez miejsca do spania. Oprócz braku tego miejsca, takie auta dostawcze są wyposażone w 5-stopniową mechaniczną skrzynię biegów (przy bardziej zwykłej 6-cio stopniowej), w najbardziej słaby wśród nieturbolowanych silników oraz w koła rozmiarem mniej niż R16.

Czytaj